دانلود متن کامل پایان نامه شهر الكترونيك – رشته کامپیوتر نرم افزار

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

مقدمه

پس از مطرح شدن مبحث جامعه اطلاعاتي در جهان وتصويب اصول وطرح اجرائي آن در ژنووتونس بحث شهرهاي الكترونيك ودولت الكترونيك بسيار جدي تر شده است. جامعه جهاني با شعار جامعه اطلاعاتي به دنبال تبيين شهرهاي الكترونيكي است. در واقع شهر الكترونيكي عبارت است از دسترسي الكترونيكي شهروندان به خدمات سازمانهاي شهري به صورت شبانه روزي وهفت روز هفته به شيوه اي قابل اطمينان امن ومحرمانه در اين مقاله در قالب چهار بخش به اين مسئله مي پردازيم:

  • مزاياي ومفاهيم شهر الكترونيك
  • مدل شهر الكترونيك
  • شهر الكترونيك درايران
  • دموكراسي الكترونيك

الف- مزاياي شهرالكترونيك: اين شهرها تفاوت عمده اي با شهرهاي سنتي دارند. در اين شهرها بسياري معضلات ومشكلات شهرهاي سنتي مانند آلودگي هوا،ترافيك، انتظار در صفوف اماكن خدمات رساني عمومي،هزينه هاي زياد نگهداري وتوسعه سيستم حمل ونقل و بزرگراههاي شهري وجود ندارد. شهر الكترونيك از ديد يك كاربر سايت است كه از آن دسترسي به تمام خدمات شهري ممكن است.

اين وب سايت درگاه ناميده ميشود.

زمان هايي كه با استفاده از امكانات شهرهاي الكترونيك براي شهروندان ذخيره مي شود را ميتون با مطالعه، استراحت، رسيدن به خانواده، تفريح وامور فرهنگي ومذهبي يا هر كار دلخواه ديگري صرف كرد.

در شهرهاي الكترونيك انجام كليه فعاليت هاي بانكي اداري،تجاري، تفريحي، اطلاعات، علمي، آموزشي ،سياسي، مسافرتي، درماني، كاريابي ازطريق اينترنت انجام مي شود.

در اين شهرها ادارات مجازي هستند كه روي اينترنت قرار دارند و تنها با استفاده از آدرس سايت ادارات به آنها دسترسي مي توان پيدا كرد. بانكداري الكترونيك يعني انجام امور بانكي با استفاده از فناوري اطلاعات در اين شهر ها رايج است. در ايران نيز برخي فعاليت ها در اين زمينه انجام شده است مانند كارت اعتباري، سيستم هاي خودپرداز و…

دولت الكترونيك:

ارائه خدمات دولتي از طريق اينرنت به شهروندان است. با ايجاد دولت الكترونيك شهروندان به راحتي مي توانند با سازمان هاي دولتي ارتباط برقرار كنند. خدمات دولت الكترونيك معمولا از طريق يك وب سايت واحد صورت مي گيرد.

تجارت الكترونيك در اين شهرها رايج است. تجارت الكترونيك يعني انجام امورتجاري از طريق اينترنت.

آموزش الكترونيكي به معناي يادگيري و تحصيل از طريق اينترنت از تسهيلات ديگر اين شهرها است.

در اين شيوه جديد يك وب سايت نقش مدرسه را بازي مي‌كند و دانش آموزان با مراجعه، به وب سايت مي توانند به صورت مجازي در كلاس هاي درس حضور يابند. معلمان از طريق وب سايت مزبور مطالب درسي را ارائه مي كنند. فضاي حاكم بر كلاس ها فضايي زنده وپويا است.

فعاليت هاي سياسي يكي از مهمترين اموري است كه افراد در جامعه مبتني بر دموكراسي به آن مي پردازند. در راي گيري الكترونيك، شهروندان به پاي صندوق هاي راي كه بر روي اينترنت قرار دارد مي روند و كار راي گيري را انجام ميدهند.

در شهر الكترونيك بيماران به پزشكان الكترونيكي مراجعه مي كنند ونسخه هاي دارويي خود را از طريق اينترنت از آنها دريافت مي كنند.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه شهر الكترونيك

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید