دانلود متن کامل پایان نامه رشته حقوق با موضوع حقوق كودك


در این پست می توانید متن کامل پایان نامه رشته حقوق با موضوع حقوق كودك را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

مقدمه

در ترم آخر دورة كارداني و آشنا شدن با كنوانسيون حقوق كودك و آگاهي به اينكه كشورهاي مختلف با نژاد، رنگ، زبان و مذاهب متفاوت گرد آمدند و براي بي گناه ترين مخلوق خدا قوانيني را با نام حقوق به رسميت شناخته اند تا از ظن و سوء استفاده ها و سكنجه هاي افراديكه به خود اجازه مي دهند تا با پاكترين و معصوم ترين بندة خدا چنين رفتاري داشته باشند برخورد جدي مي شود و در صورت لزوم محاكمه.

و يا والديني كه به هر طريقي با كودكشان آنگونه كه بايد و شايد رفتار نمي كنند و از جهت آموزشي، رسيدگي لازم به عمل نمي آورند و يا بدليل عدم امكانات مالي كودكشان از حق برخورداري از آموزش و پرورش محروم است و اين قوانين تضميم مي نمايد كه كودك به تمام حق و حقوق خودش برسد و به اين منظور به وي كمك‌هاي شاياني مي شود و كشورهاي عضو كنوانسيونهاي حقوق كودك نيز چنين تضمين كرده اند. حال آنكه چگونه، چطور و به چه اندازه به اين امر اهميت داده و عمل مي كنند.

اين نوشته مشتمل بر 6 فصل مي باشد كه بنا به ضرورت مطالبي در آن گنجانده شده است در فصل اول سؤالات اصلي مطرح مي شوند. سپس فرضيه اصلي بيان شده و به دنبال آن پيشنهادهايي كه براي نتيجة تحقيق زده شد. فرضيه هاي فرعي را بوجود آوردند فرضيه ها و سؤال اصلي ما را در تعيين اهداف مورد نظر راهنمايي، و در اهداف تحقيق هدفهاي كلي را بيان نموديم.

انتخاب روش تحقيق، ارتباط مستقيمي به موضوع تحقيق دارد و در آن بيان مي شود كه براي موضوع انتخابي چه روشي مناسب تر است. و سپس موانع و مشكلات و محدوديتهاي روش تحقيق بيان شده است.

در فصل دوم، وضعيت حقوق كودك در نظام جمهوري اسلامي ايران مورد مطالعه و نقد و بررسي قرار گرفته، سپس دستگاهها و سازمانهاي دولتي كه مسؤوليت اجراي قوانين و مقررات مذكور را رب عهده دارند و اقداماتي كه در رابطه با كودك انجام داده يا مي دهند مطالعه شده و در پايان فصل دوم سازمانهاي دولتي فعال در زمينه حقوق كودك، ظرفيتهاي آنها و مشاركتي كه مي توانند در حمايت از كودك، نهاد ملي داشته باشند تعيين شده است.

در فصل سوم، كنوانسيون حقوق كودك و فصل چهارم مباني حقوق كودك و اعلاميه جهاني حقوق كودك و در فصل پنجم، محتواي تحقيق قرار گرفته است.

و در فصل ششم، نتيجه اي كه از اين تحقيق بدست آمده بيان شده است.

 

سؤال اصلي

1-آيا در كتابهاي فارسي ابتدايي و راهنمايي از مندرجات كنوانسيون حقوق كودك استفاده شده است؟

2-در كتب فارسي ابتدايي و راهنمايي بندهايي را مي توان پيدا كرد كه با كنوانسيون تطابق دارد.

فرضيه اصلي

تطابق كنوانسيون حقوق كودك با كتب فارسي ابتدايي و راهنمايي

فرضية فرعي

1-در كتب فارسي كنوانسيون گنجانده شده است.

2-برنامه ريزان كتب فارسي ابتدايي و راهنمايي در هنگام نوشتن كاملاً به مفاد كنوانسيون اشراف داشته اند.

3-از طريق آموزش كتب فارسي كودكان نسبت به حقوق خود اطلاعات كسب مي‌كنند.

4-مدرسان كتب فارسي، چه حد از كنوانسيون حقوق كودك آگاهي دارند.

5-مدرسان كتب فارسي تا چه حد از مندرجات كنوانسيون در كار خويش لحاظ مي‌كنند.

از مهمترين اهدافي كه در تهيه و تدوين اين پروژه به دنبال آنها بوديم. بررسي مندرجات كنوانسيون حقوق كودك و تطابق آن با كتب فارسي ابتدايي و راهنمايي بوده است كه البته اين هدف به دنبال خود اهدافي را به همراه داشته است كه مي توان به اين موارد اشاره كرد:

در كتب فارسي، كنوانسيون حقوق كودك گنجانده شده است و برنامه ريزان كتب فارسي ابتدايي و راهنمايي در هنگام نوشتن تا چه مقدار به مفاد كنوانسيون اشراف داشته اند. بيشترين تلاش و تفحص ها در حول و حوش اين اهداف بوده است و پس از تحقيق در اين زمينه اطلاعات بدست آمده را در اين پروژه گنجانيدم.

 

روش تحقيق

پس از انتخاب موضوع و تعيين و مشخص كردن اهدافي كه ما را در اين پروژه همراهي مي كردند، در گفتگوئي كه اعضاي گروه با يكديگر داشتند به اين نتيجه رسيده شد كه بنا به موضوع تحقيق و با اشراف به روشهاي مختلف تحقيق و با توجه به زماني كه در اختيار داشتيم. روش كتابخانه اي، روش مناسبي بود كه مي توانست ما را در تهيه منابع مورد نظر ياري نمايد. پس از آن شروع به تقسيم بندي و مشخص نمودن كل محتواي تحقيق نموديم و پس از تقسيم كار و جمع آوري اطلاعات مورد نظر، در ابتدا مطالبي كه در رابطه با وشعيت حقوق كودك در ايران را كه بدست آورده بوديم در فصل دوم قرار داديم و بعد از بحث و گفتگو كه بين اعضاي گروه به عمل آمد. تصميم بر آن شد كه در فصل سوم كنوانسيون حقوق كودك را قرار دهيم و يكي از مشكلات ما عدم دسترسي به كنوانسيون حقوق كودك بود كه پس از مطرح نمودن اين مسأله با استاد راهنما ايشان همكاريهاي فراواني با ما نمودند كه به نوبة خود بايد از ايشان تقدير و تشكر نمود.

بعد از جستجو و جمع آوري مطالبي كه در رابطه با مباني حقوق كودك و اعلاميه جهاني حقوق كودك به عمل آمد آنها را در فصل چهارم گنجاندم و محتواي تحقيق را در فصل پنجم قرار داديم.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع حقوق كودك

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید