دانلود متن کامل پایان نامه در ارتباط با دستگاه چاپ


دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

دانشگاه علمي كاربردي واحد خمين

موضوع:

دستگاه چاپ

استاد مربوطه:

جناب آقاي بحروان

دانشجو:

سيد هاشم طباطبايي

تاريخچه

چاپ يک اختراع پير است اما بدرستي آنرا مادر دانايي بشر خوانده اند.

زير سقف اين خانه، ما به چاپ و تکنولوژي، که زاييده همان دانايي است،عشق مي ورزيم.

استفاده هوشمندانه از چاپ بهترين ابزار اطلاع رساني براي بسياري از شرکتهاي کوچک و بزرگ است .

ما مي خواهيم با انجام خوب اينکار در آباداني و رونق دنياي اطراف مان سهيم شويم.

تنها يكسال بعد از حضور جدي چاپ ديجيتال و قبل از بسياري از شهرهاي بزرگ و مدرن، تهران يك چاپخانه ديجيتال داشت. در سال ۱۳۷۶ (۱۹۹۷) خانه چاپ و طرح اولين دستگاه چاپ ديجيتال زايكن را در ايران نصب و راه اندازي كرد.

پس از يك سال چاپ ديجيتال سياه و سفيد و يك دستگاه چاپ ديجيتال رنگي به امكانات خانه چاپ و طرح افزوده شد تا تنها چاپخانه ديجيتال ايران بتواند سرويس هاي مطمئن تري به مشتريان خود ارائه دهد.

اما چاپ ديجيتال تمام نياز مشتريان خانه چاپ و طرح نبود. در سال ۱۳۸۰ برنامه راه اندازي كارگاه افست خانه چاپ و طرح پس از يك سال به ثمر نشست. خانه چاپ و طرح بازهم پيشرو بود و اولين دستگاه چاپ افست پيشرفته چهاررنگ هايدلبرگ مدل SM۵۲ با تمام تجهيزات جانبي در خانه چاپ و طرح آغاز به كاركرد. در كنار اين دستگاه نيز امكانات كامل يك ليتوگرافي فراهم شد تا خانه چاپ و طرح نه تنها نخستين چاپخانه ديجيتال ايران بلكه مجتمعي بي نظير در صنعت چاپ ايران باشد.

تجهيز مجدد کارگاه ديجيتال در سال ۱۳۸۳ به سه دستگاه چاپ ديجيتال رنگي زيراکس ۶۰۶۰ Docucolor آنرا به بزرگترين ظرفيت توليد ديجيتال در کشور تبديل کرد.

امروز امكانات گوناگون خانه چاپ و طرح و وجود هر دو خط توليد ديجيتال و افست به شكل كامل در اين مؤسسه هيچ محدوديتي براي شما باقي نمي گذارد. چاپ سفارش شما در هر تيراژي در خانه چاپ و طرح امكان پذير است

نخستين اثر چاپ رنگي در ايران را درچاپ خانه بانك ملي پس از دو ماه تحقيق انجام دادم.

به گزارش روز يكشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، اين هنرمند گفت: چاپخانه بانك ملي يكي از نخستين چاپخانه‌هاي كامل كشور بود و كليه وسايل چاپ رنگي با نام‌هاي نادرست در گوشه و كنار انبار آن موجود بود.

بنابر اين در سال ‪ ۱۳۲۳كه از آلمان به ايران بازگشتم پس از دو ماه مطالعه كتاب‌هاي مربوط به چاپ رنگي موفق شدم با ابزارهايي كه سال‌ها در گوشه انبار خاك مي‌خوردند نخستين اثر چاپ رنگي ايران را چاپ كنم.

او افزود: پيش از اين تاريخ در ايران تنها چاپ تمبر به شكل زنگي با تكنيكي بسيار ابتدايي و ساده انجام مي‌شد اما من موفق شدم در چاپخانه بانك ملي شيوه چاپ چهار رنگ را در ايران اجرا كنم كه هنوز در آثار چاپي كشور از همين شيوه استفاده مي‌شود.

پيشكسوت نقاشي ايران گفت: وسايل چاپ رنگي چاپخانه بانك ملي از آلمان وارد ايران شده بود و با توجه به اينكه من مدتي در آلمان تحصيل كرده بودم توانستم كاتالوگ‌هاي مربوط به دستگاه‌ها را بخوانم و از شيوه كارشان سر درآورم.

جوادي پور گفت: پيش ازسال ‪ ۱۳۲۳كه موفق به چاپ رنگي چهاررنگ در ايران شدم كتاب‌هاي درسي كشور به شكل رنگي در هندوستان چاپ مي‌شود و به كشور وارد مي‌گشت.

او گفت: طرح‌هاي بسياري تاكنون براي طرح چك، بليت، اوراق بهادار و اسكناس انجام داده‌ام اما در سال ‪ ۱۳۲۶كار در چاپخانه بانك ملي را رها كردم و به دانشگاه براي تدريس پيوستم.

در آن زمان اداره چاپخانه به آلماني‌ها سپرده شد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود پایان نامه در ارتباط با دستگاه چاپ