دانلود متن کامل پایان نامه : بهداشت در محیط کار

مطالب این پست : دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه : بهداشت در محیط کار

با فرمت ورد (دانلود متن کامل پایان نامه)

مقدمه:

انسان به عنوان گرامی ترین گوهر آفرینش دارای ویژگیهای بسیاری از نظر خلق و خو، احساسات، خواسته ها و نیازها می باشد. که همین انسان با مسائل و مشکلات مختلفی روبرو است که بعضی از آنها مختص محیط کار است.

امروزه در جوامع ژیشرفته، صاحبان صنایع، شعار “انسان سالم در محیط کار سالم” را سرلوحه کار خویش قرار داده اند، چرا که نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر جامعه ای در دنیای صنعتی و مدرن امروز است. بهداشت روانیکارکنان در هر سازمان و موسسه ای از جمله مسائل مهمی است که باید بدان توجه شود. مدیران ابتدا باید به نیروی انسانی و تامین امکانات رفاهی، خواسته ها و نیازهای آنان به عنوان عاملی برای افزایش کارایی و سطح بهره وری توجه کنند، تا به هدف اصلی خود که همانا افزایش تولید و سوددهی بالاست برسند. این درحالی است که در هر سازمان دولتی و غیر دولتی این مهم از طریق روابط عمومی انجام می پذیرد.

بهداشت روانی کارکنان در محیط کار یعنی مقاومت در برابر ژیدایش ژریشانیهای روانی و اختلالات رفتاری در کارکنان سازمان و سالم سازی فضای روانی کار. با توجه به این تعریف روابط عمومی ها باید بر ایجاد تفاهم درون سازمانی میان کارکنان با یکدیگر و مدیران با کارکنان تاکید کنند. در واقع بدون ایجاد فضایی سالم در درون سازمان و ساماندهی روابط انسانی بین کارکنان، برقراری رابطه صحیح با خارج و مخاطبان در جامعه امکان پذیر نخواهد بود.

روابط عمومی با تکیه بر علومی مانن روانشناسی و ارتباطات انسانی سعی در بهبود روابط کارکنان و مدیران نماید. آنها باید به درددلها،شکایات و نیازهای کارکنان توجه نمایند، بطوریکه روابط عمومی را مامنی برای بیان مشکلات خود بدانن و به آن به عنوان رابط خود با مدیران ارشد اعتماد کنند.در یک سازمان سالم وظیفه مدیران تنها تولید کالا و کسب سود نیست،بلکه آنها از طریق روابط عمومی با کارکنان خود ارتباط برقرار کرده و در جریان نیازهای آنها قرار می گیرند. و سعی در رفع آنها می نمایند. چنانچه مدیران به بهداشت کارکنان اهمیت ندهند در بلند مدت باعث افزایش نارضایتی و کاهش کارایی آنها خواهد شد.

متن کامل را می توانید دانلود کنید چون فقط تکه هایی از متن این پایان نامه در این صفحه درج شده است(به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم با فرمت ورد که ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

دانلود پایان نامه با فرمت ورد

 

دانلود متن کامل این پایان نامه به همراه تمام ضمائم (پیوست ها) : بهداشت در محیط کار

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید