دانلودپایان نامه ارشد:اساسنامه قانونی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:اساسنامه قانونی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

 

فصل اول تعریف و هدف

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که در این اساسنامه اختصاراً بنیاد نامیده می شود نهاد انقلاب اسلامی است که بر اساس فرمان 21 فروردین 1385 رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی مدظله به منظور تامین مسکن محرومان به ویژه روستائیان در چهارچوب سیاستها و برنامه های دولت گردیده است .

فصل دوم وظایف

مطالعه و بررسی در زمینه تشخیص و تعیین نیازمندیهای مسکن محرومان اعم از روستائی و شهری و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با مشارکت ، همکاری و خودیاری مردم و دستگاههای مختلف .

تهیه طرح مجتمع های زیستی و واحدهای مسکونی ارزان قیمت و اجرای آنها به طور مستقیم یا با مشارکت مردم ، با همکاری و هماهنگی دستگاههای ذیربط در روستا و شهر .

– دولت موظف است در اجرای پروژه ها و طرحهای مسکونی خود به غیر از خانه های سازمانی شهری اولویت را به بنیاد بدهد .

– تهیه زمین مورد نیاز طرحها و پروژه های بنیاد و آماده سازی آنها .

– دولت و بنیاد مستضعفان مکلفند زمینهای مناسب خود را جهت اجرای طرحهای مسکونی مصوب شورای مرکزی بنیاد به استثنای هزینه های خرید و اماده سازی ( قیمت تمام شده برای دولت )به طور رایگان و قطی به بنیاد واگذار نمایند .

– اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند زمینهای ملکی خود را به بنیاد هبه نمایند و قانون زمین شهری مانع این امر نخواهد بود .

– هیئت های هفت نفره واگذاری زمین و سازمان جنگلها و مراتع مکلفند زمینهای دولتی مناسب را جهت واگذاری و اجرای طرحهای مسکن روستایی پس از اعلام نیاز بنیاد به شرط نداشتن کاربری کشاوزی در اختیار بنیاد قرار دهند .

– دولت موظف است نسبت به تامین آب و برق ، راه ، مدرسه ، درمانگاه و دیگر نیازمندیهای عمومی این طرحها از طریق وزارتخانه ها و سازمانهای ذیربط اقدام لازم بعمل آورد .

– کمک در جهت تامین مصالح ساختمانی کشور از طریق تولید ، تهیه و توزیع

– وزرتخانه های صنایع و معادن و فلزات موظلند در مورد صدور موافقتنامه های اصولی و اجاره بهره برداری از معادن با اولویت برای بنیاد اقدام نموده و بنیاد از مشمول محدودیتهای ماده 38 قانون معادن مصوب 1/3/1362 مستثنی است

– دولت موظف است سهمیه لازم از مصالح ساختمانی و ماشین آلات مورد نیاز را در اختیار بنیاد قرار دهد .

– بنیاد مستضعفان مکلف است کارگاهها و کارخانجات تولید شن و ماسه ، مصنوعات بتنی و سیمانی ، آجر ، گچ و آهک خود را در حد نیاز به بنیاد واگذار نماید .

– نظارت بر پرداخت و مصرف وامهای قرض الحسنه مسکن روستایی و ارزان قیمت شهری که از محل منابع مالی و سیستم بانکی کشور تامین می شود .

– دولت موظف است در اجرای این ماده اعتبارات لازم را به صورت قرض الحسنه تامین نماید .

– تهیه طرحهای هادی و اصلاح معابر در روستاها ، با هماهنگی دستگاه های ذیربط و اجرای آن با مشارکت مردم از محل اعتبارات مصوب واگذاری دولت

– تهیه وارائه طرحهای لازم برای بازسازی ونوسازی مناطق مسکونی روستایی آسیب دیده در اثر جنگ سیل زلزله وسایر سوانح طبیعی واجرای آنها بامشارکت مردم وهماهنگی باسازمانهاو ارگانهای زیربط

– دولت موظف است اجرای طرحهای موضوع این ماده راهمراه با اعتبارات مربوطه با رعایت اولویت به بنیاد واگذار نمود

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

اساسنامه قانونی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید