تحقیق:سيستمهاي ترمز ضد قفل A.B.S

در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:سيستمهاي ترمز ضد قفل A.B.S

بنديكس مكاترونيك II

سيستم بديكس مكاترونيك II [1]برروي فورت كانتور[2]و مركوري ميستيك[3] مدل 1995 نصب گرديد. انتخاب سيستم كنترل قدرت[4] موجود بر روي اين سيستم اختياري[5] است و به سفارش مشتري انجام مي‌شود.

مكاتورونيك II يك سيستم غير مجتمع چهاركاناله مي باشد و از روي سيستم ترمز اصلي معمولي و يك واحد هيدروليكي نصب شده در بين سيلندر اصلي و ترمزهاي چهارچرخ تشكيل شده است. واحد هيدروليكي خود متشكل است از:

يك محرك هيدروليكي، يك پمپ فشار ABS يك تنظيم كننده الكترونيكي كه جعبة رله اي برروي آن سوار شده و دو عدد شير فشارشكن. ترمز هر يك از چهارچرخ توسط يك شير سلونوئيدي مجزا ومستقل كه در يك محرك هيدروليكي[6] تعبيه شده كنترل مي‌شود در حالتي كه سرعت خودرو بيش از mph3 بوده و يكي از چرخها در آستانة‌قفل شدن باشد شيري باز شده و فشار روغن آن چرخ را آزاد مي كند تا بتواند آزادانه و متناسب با سرعت خودرو حركت كند. اين دوره مي‌تواند در يك ثانيه چند بار تكرار شود. بروز نقص در سيستم ABS هيچ مشكلي براي سيستم ترمز اصلي به وجود نمي آورد.  سيستم كنترل قدرت از همان سيستم اصلي ABS  و يك پمپ و يك شير اضافي كه روي تنظيم كننده هيدروليكي سوار شده استفاه مي كند. اگر سرعت خودرو كمتر ازmph 30 بوده و در اثر شتاب زياد يكي از چرخهاي محرك به طور هرز بچرخد (اصطلاحا به صورت بكسواد) در اين صورت يكي از شيرها باز شده وبه پمپ اجازه مي دهد تا فشار ترمز درآن چرخ را بيافزايد و بدين ترتيب از چرخش هرز آن چرخ به دور خود جلوگيري كند. با اين عمل در واقع گشتاور زيادي به چرخ وارد مي‌شود در همين حال دريچه گاز نيز به آرامي بسته مي‌شود تا گشت آور موتور را كاهش دهد. در سرعت هاي بالاي mph30 گشتاور توسط تنظيم دريچه گاز كنترل مي‌شود زيرا بكارگيري ترمز دريكي ازچرخهاي محرك ممكن است باعث ناپايداري خودرو شود.

سيستم بوش

بوش (2)

سيستم ترمز ضد قفل بوش S2[7]، سيستم غير مجتمعي است كه در سال 1978 براي نخستين بار، در اروپا و در سال 1985، در آمريكاي شمالي (توسط شركتهاي بي‌.ام.و[8] و مرسدس[9] ) مورد استفاده قرار دگرفت. اين سيستم توسط بسياري از خودروسازان از قبيل آئودي[10]، بي.ام.و كرايسلر[11]، فورود[12] ، جنرال موتورز[13]، ايسوزو[14]، نيسان[15]، پورشه[16]، سوبارو[17]، سوزوكي[18] و تويتا[19] به كارگرفته شد. سيستم بوش2، در نمونه هاي سه و چهاركاناله عرضه مي‌شود كه عبارتند از: S2، E2، U2، و S2 ميكرو[20].

وسايل نقيه‌اي كه سيستم ترمز اصلي آنها به دومدار هيدروليكي مجزاي عقب و جلو تقسيم شده است. از سيستم سه كاناله استفاده مي كنندو براي هر يك از چرخهاي جلو در كانال مجزا و براي جفت چرخهاي عقب، يك كانال به كار گرفته مي‌شود. هر يك از چرخهاي جلو داراي يك سنسور سرعت چرخ مي باشند. در برخي از مدل ها، براي هر يك از چرخهاي عقب يك سنسور مجزا استفاده شده و در برخهي ديگر براي اندازه گيري سرعت چرخهاي عقب يك سنسور مجزا استفاده شده و در برخي ديگر براي اندازه گيري سرعت چرخهاي عقب، يك سنسور برروي ديفرانسيل نصب مي‌شود.

خودروهايي كه سيستم ترمز اصلي آنها به صورت قطري مجزاست و از سيستم جهاركانالي استفاده مي كنند.

اجزاي سيستم

به شكلهاي 1-2 و 2-2 مراجعه شود.

– B endix Mechatronic  II[1]

– Ford Contour[2]

– Mercury Mystique[3]

– Traction Control[4]

– Optional [5]

– Hydriulic Actua tor[6]

_ Bosch[7]

-BMW[8]

– Mercedes Benz[9]

 Audi-[10]

– Chrysler[11]

– Ford[12]

– General Motors[13]

– Isuzu[14]

-Nissan[15]

– Porsche[16]

– Subaru[17]

– Suzuki[18]

-Toyota[19]

– 2s Micro[20]

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : سيستمهاي ترمز ضد قفل A.B.S