بررسی و شناخت موانع کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ی درسی مدارس متوسطه:پایان نامه


پایان نامه روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :بررسي ميزان و نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در مدارس متوسطه شهر بابل

۲) كامپيوتر (رايانه)[۱]

كامپيوتر از لحاظ لغوي به معناي حسابگر، شمارنده، ماشين حساب معني مي شود. اما به لحاظ مفهومي به دستگاهي گفته مي شود كه از اجزاي الكترونيكي و الكترومكانيكي تشكيل شده است. اين دستگاه، به تنهايي داراي هوش و قدرت استدلال و تفكر نيست؛ ولي با تركيب صحيحي از انسان، اجزاي الكتريكي و دستورات مناسب، مي تواند كارهاي متنوع و فراواني انجام دهد.

كامپيوتر ماشيني است که، فعاليت هايي نظير محاسبات رياضي يا ارتباطات الکترونيکي را نخست کنترل و دستورالعملي را که به عنوان کل برنامه به آنها گذاشته شده انجام مي دهند (سنيدر[۲]، ۲۰۰۱، به نقل از حسيني، ۱۳۸۷).

كامپيوتر از ابزارهاي مفيد فناوري اطلاعات است و شايد با ظهور كامپيوتر، فناوري اطلاعات وارد مرحله جديدي از حيات اجتماعي خود شده باشد. بنحوي كه امروزه كامپيوتر نقطه اتكاي شبكه هاي الكترونيكي از يك طرف و ابزارهاي سنتي هم چون تلويزيون، ويدئو، راديو و ضبط و پخش از طرف ديگر مي باشد. كامپيوتر با برخورداري از قابليت ذخيره سازي اطلاعات، سرعت انجام محاسبات، دقت و صحت انجام كار، قابليت اطمينان و ارائه خدمات صوتي، تصويري، نوشتاري و گفتاري، توانمندي منحصري را در خود جاي داده است (عبادي، ۱۳۸۴).

کامپیوتر یک ماشین قابل برنامه ریزی است که داده ها را دریافت می کند و آن را به گونه ای پردازش می کند که بتوانیم از آنها استفاده کنیم. به عبارت دیگر آن را به صورت اطلاعات کاربردی در می آورد که هدف آن حل سریع تر مسائل و صرفه جویی در وقت است (بدرقه، ۱۳۸۵).

۱- Compute

۱- Snyde

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱- میزان و نوع استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات  در تدریس معلمان چقدر است؟

۲- نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات  در روش های تدریس معلمان چیست؟

۳- میزان استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در تهیه و تولید مواد و منابع آموزشی چقدر است؟

۴- موانع کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ی درسی مدارس متوسطه چیست؟

۵-استفاده از ICT در مدارس متوسطه در کدام مرحله ی چهارگانه ی(ظهور کننده، کاربردی، ادغامی و تحولی) در برنامه ی درسی مدارس متوسطه قرار دارد؟

۶- نقش ICT بر عملكرد تحصیلی دانش آموزان در مدارسی که معلمان از آن استفاده می کنند با مدارسی که از آن  استفاده نمی کنند؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسي ميزان و نوع استفاده معلمان از برنامه درسي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات در مدارس متوسطه شهر بابل

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید